Gady

25.07.2010
autor:  Karol Bubel
kategoria:  Gady


Wystrój

Podstawowymi elementami wystroju zarówno terrarium pustynnego jak i tropikalnego dla skorpionów są kryjówki. Mogą być zrobione z kokosów, konarów, kamieni. Czasem można także zakupić porcelanowe czy gliniane kryjówki terrarystyczne czy akwarystyczne. Kryjówek powinno być zawsze więcej niż skorpionów w zbiorniku tak, aby nie musiały rywalizować o kryjówki oraz mogły wybrać najdogodniejsze dla siebie miejsce. Kryjówki powinny być ustawione zarówno w miejscach cieplejszych jak i chłodniejszych terrarium.

Innymi elementami wystroju mogą być konary czy łupki ustawione w taki sposób, aby nie „zawaliły się” na przekopującego ściółkę skorpiona. Unikamy też elementów z ostrymi zakończeniami gdyż mogą one zranić naszego zwierzaka. Musimy również zwrócić uwagę na takie ułożenie elementów, aby obsługa terrarium nie była przez nie kłopotliwa.

Rośliny w terrarium dla skorpionów raczej się nie utrzymają. W terrarium pustynnym nie ma odpowiednich warunków (zbyt duża temperatura i mała wilgotność), natomiast w terrarium tropikalnym kopiące skorpiony wcześniej czy później wykopią roślinę z podłoża. Jeśli jednak zdecydujemy się umieścić jakaś roślinę w zbiorniku ze skorpionem pamiętajmy ze musi być to roślina pozbawiona pestycydów i nawozów, ponieważ pajęczaki są bardzo wrażliwe na środki chemiczne używane do ochrony roślin oraz do ich pielęgnacji.

Tak skonstruowane i wystrojone terrarium nadaje się do zamieszkania. Ładnie wystrojone oraz funkcjonalne zapewni naszym skorpionom idealne warunki a nam wiele satysfakcji.


//1 1 2 3
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu