Rasy psów

22.08.2011
autor:  Adriana Orzeł
kategoria:  Rasy psów


Charakter i zachowanie

Seter angielski to pies myśliwski, stąd potrzebuje dużej ilości ruchu. Jest odważny, silny, wytrzymały i sprytny, szybko biega i błyskawicznie się uczy. Podatny na tresury i szkolenia, nie wyklucza to jednak jego zadatków na leniwca. Pies uwielbia spać długie godziny i w nocy i w dzień.

Rasa wyróżnia się przyjacielskim stosunkiem do otoczenia. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkich, nawet obcych ludzi i zwierząt. W żadnym wypadku nie sprawdzi się jako stróż lub obrońca domu. Przywiązuje się do właściciela, potrzebuje pieszczot i czasu spędzanego na zabawie z panem. Chętnie bawi się również z dziećmi, wykazuje cierpliwość w kontakcie z nimi. Właściciel setera może być pewien, że zostanie entuzjastycznie przywitany po każdym powrocie do domu. Stęskniony pies będzie dokazywał i „rozrabiał”, aby zwrócić na siebie uwagę swojego pana. Warto poświecić kilka minut na „przywitanie się” z pupilem.

Seter angielski pięknie się prezentuje, w chodzie i w biegu pokazuje klasę i styl. Świetnie wygląda podczas spacerów. Nosi wysoko podniesioną głowę, przez co sprawia wrażenie dumnego i dominującego psa.

Opieka

Pies potrzebuje ruchu, musi dać upust swojej energii, aby nie sprawiał problemów w domu, dlatego trzeba zapewnić mu miejsce do biegania i zabawy.

Ze względu na dłuższy włos wymaga szczotkowania przynajmniej raz w tygodniu. Kąpiele w razie potrzeby.

Seter miewa problemy zdrowotne, szczególnie ze stawami.

Rasa jest idealna dla osób oczekujących od psa przede wszystkim towarzystwa i zabawy. Najlepiej czuje się na wolnych przestrzeniach, gdzie może prezentować swoje myśliwskie aspekty charakteru. W razie potrzeby dostosuje się też do życia w bloku. Jeżeli właściciel poświeci mu odpowiednią ilość czasu, nie będzie powodów do narzekań na setera angielskiego.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu