Rasy psów

16.08.2011
autor:  Adriana Orzeł
kategoria:  Rasy psów


Charakter i zachowanie

Pies wykorzystywany był w pasterstwie i rolnictwie, jest silny, energiczny i przystosowany do pracy. Nie jest to jego jedyna zaleta. Doskonale sprawdza się jako przyjaciel rodziny i opiekun dzieci. Nie sprawia problemów, w domu zachowuje się spokojnie, pod warunkiem, że będzie miał możliwość „wybiegania się” w ogrodzie lub na spacerze. Potrzebuje ruchu przez swa pasterską naturę. Świetnie nadaje się do psich sportów. Jest zwinny i szybki.

Nieco spokojniejsze osobniki są wspaniałymi towarzyszami osób chorych. Nie ma w nich agresji, dlatego mogą przebywać z dziećmi. Nawet nadmiernie pieszczone przez dzieci nie będą atakować.

Opieka

Ze względu na długą sierść pies potrzebuje częstego czesania (2 razy w tygodniu). Podczas linienia można częściej. Kąpiele w razie konieczności. Aby zwierzak rozwijał się zdrowo i zachowywał dobrą kondycję fizyczną należy dbać o podawanie świeżego jedzenia, wzbogaconego o witaminy i minerały. W przypadku tak energicznej rasy konieczne jest zapewnianie wybiegu, miejsca, gdzie pies będzie mógł się zmęczyć. Ponieważ jest to pies pasterski i rolniczy dobrze, jeżeli od czasu do czasu będzie miał możliwość zakosztowania pracy.

Owczarki chorują na padaczkę i choroby oczu. Możliwe również różnego rodzaju dysplazje. Zdecydowanie najlepiej będzie czuł się w domu z ogrodem lub na wsi.

W owczarku australijskim każdy znajdzie coś, co pokocha. Pies ma wiele zalet, ale przede wszystkim jest oddany swojemu panu i nie odstępuje go na krok.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu