Rasy psów

02.09.2011
autor:  Adriana Orzeł
kategoria:  Rasy psów


Charakter i zachowanie

Grzywacz chiński to bardzo wesoły i rezolutny pies. Chociaż zdarzają się osobniki spokojne i ciche, to jednak znacznie częściej mamy do czynienia z psem pełnym energii i chętnym do zabawy. Zwierzak uwielbia „popisywać się” , być w centrum uwagi. Jeżeli jednak nie znajdzie towarzysza zabaw, potrafi się zająć jakąkolwiek zabawką, pantoflem lub własnym ogonem na długi czas. Uwielbia zaczepki. Drapiąc, szturchając pyskiem lub po prostu podskakując koło człowieka chcą zachęcić do wspólnej zabawy.

Rasa wymaga zainteresowania ze strony człowieka, opieki, czułości, w przeciwnym razie pies stanie się wrogiem. Temperament psa zależy od stopnia zaangażowania właściciela w wychowanie zwierzaka.

Wyjątkowym w grzywaczu jest wrażliwość na muzykę. Kiedy usłyszy instrumenty będzie wył i ujadał, sprawiając wrażenie śpiewającego psa.

Grzywacz przywiązuje się do właściciela, natomiast jest nieufny w stosunku do obcych.

Opieka

W zakresie pielęgnacji grzywacze są dosyć wymagające. Ze względu na delikatną skórę pieski powinno się smarować kremem z filtrem w porze upałów, oraz ocieplać w zimie. Ciało jest alergiczne, dlatego w wyborze szamponu, należy się kierować tym właśnie kryterium. Odmiana  powder puff wymaga regularnego szczotkowania, ze względu na podatność do plątania i kołtunienia się sierści. Włos po kąpieli należy wysuszyć suszarką.

Ważne jest również dbanie o odpowiednią dietę i wzbogacanie posiłków o witaminy i kwasy tłuszczowe, dla utrzymania prawidłowej kondycji fizycznej psa.

Decydując się na tę rasę trzeba wziąć pod uwagę, że grzywacz chiński to pies dla osoby, która będzie w stanie poświęcić mu na tyle uwagi, aby zwierzak mógł czuć się szczęśliwy. Pielęgnacja psa również wymaga czasu i chęci.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu