Rasy psów

29.03.2010
autor:  Lucyna Nieczytaiłow
kategoria:  Rasy psów


Dużą frajdą zarówno dla właściciela oraz goldena może być uprawianie psich sportów. Będzie to okazja do wyładowania nadmiaru energii, którą cechuje się każdy przedstawiciel tej rasy. Jeżeli ktoś nie przepada za aktywnością z pewnością golden nie jest rasą dla niego. Aby golden był szczęśliwy powinien przynajmniej raz dziennie udać się na około dwugodzinny spacer. Nie jest to też rasa dla ludzi lubiących porządek w mieszkaniu. W przypadku tej rasy ciężko jest uniknąć sierści na ubraniach , dywanach oraz wypoczynkach. Poza tym, należy pamiętać, że aportowanie to naturalna cecha, przez co golden lubi znosić różne przedmioty, a przy okazji je zgryzać. Doskonale nadają się do tego np. nasze buty. Goldeny kochają wodę, a woda to także kałuża i raczej jej nie ominą a skorzystają z okazji, żeby choć trochę zmoczyć swoje futro, co musi skończyć się wielką kąpielą po powrocie ze spaceru.

Wygląd

Wystawowy golden retriver powinien mieć umaszczenie złote lub kremowe, a jego włos może być przylegający lub falisty (nigdy skręcony!) z gęstym podszerstkiem. Dłuższy włos powinien być dobrze widoczny na tylnej stronie przednich nóg, klatce piersiowej oraz brzuchu, udach i ogonie. Wzorzec rasy mówi, ze pies ten powinien być mocny, wytrzymały, harmonijny i wyważony w proporcjach.

Pielęgnacja

Pielęgnacja może być nieco uciążliwa. Psy te gubią włos przez cały rok, wymagają więc regularnego czesania szczotką oraz grzebieniem. Warto również zaopatrzyć się w nożyczki tzw. degażówki, ponieważ sierść goldenów wymaga korygowania na głowie, szyi, łapach i ogonie. Niezbędny jest także trymer, ewentualnie gumowa rękawica, która usunie martwy włos.


//1 1 2 3 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (2 głosów)

Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu