Rasy psów

12.08.2011
autor:  Adriana Orzeł
kategoria:  Rasy psów


Charakter i zachowanie

Ze względu na swoje rozmiary pies potrzebuje przestrzeni do życia. Z pewnością nie będzie czuł się dobrze mieszkając w bloku. Do zachowania formy i zdrowia konieczny jest ruch.

Broholmer jest psem obronnym, ma cechy stróża, dlatego trzeba je dobrze wykorzystać, to znaczy wyszkolić psa, aby znał swoje przeznaczenie i nie wykorzystywał zdolności obronnych przeciwko swojemu właścicielowi. Niewyszkolony lub nieprzyzwyczajony do pełnienia warty przy domu może stać się niebezpieczny.

Potrafi być cierpliwy dlatego nie jest zagrożeniem dla dzieci. Potrzebuje zainteresowania i poświęcenia odrobiny czasu ze strony właściciela, aby móc żyć z nim w zgodzie i spełniać się w roli opiekuna lub stróża.

Opieka

Jego sierść nie sprawia problemów, wystarczy szczotkować raz w tygodniu, w okresie linienia warto częściej, aby zmniejszyć ilość włosów pozostawianych przez psa w domu.

Pies cieszy się dobrym zdrowiem, nie ma chorób genetycznych. Należy jednak pamiętać o odpowiednim żywieniu, wzbogacając pokarm o witaminy i minerały konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia.

Broholmer jest w Polsce mało znanym psem, jednak wśród posiadaczy cieszy się pozytywną opinią. Zwraca uwagę jego „mądre spojrzenie” oraz łatwość w wychowaniu. Doskonale nadaje się jako pierwszy zwierzak dla nowego właściciela.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu