Pielęgnacja psa

29.09.2010
autor:  Magdalena Jagiełło
kategoria:  Pielęgnacja psa


Jeżeli nasz pies ma suchą skórę i matową sierść, dobrym pomysłem będzie dodatkowe stosowanie odżywki lub sprayu nawilżającego po każdej kąpieli. Jeżeli łupież i włosy psa są tłuste w dotyku należy zastosować szampon odpowiedni dla tego rodzaju sierści (zawierający np. nadtlenek benzoilu lub siarkę). Poprawę powinniśmy zauważyć po 3-4 tygodniach regularnego stosowania. Jeżeli łupież dalej występuje w niezmienionej ilości należy skonsultować się z weterynarzem.

Czego nie należy robić?


Niektóre książki zalecają regularne szczotkowanie psa cierpiącego na łupież. Plusem tego rozwiązania jest jego fizyczne usunięcie. Minusem jest możliwość pobudzenia skóry do złuszczania. Jeżeli łupież nadal występuje, pomimo szczotkowania psa, należy zmniejszyć jego częstotliwość.

Nie powinno się stosować szamponów przeciwłupieżowych dla ludzi – często powodują one podrażnienie skóry. Podobnie do mycia psa nie należy używać mydła, gdyż wysusza ono skórę i sprzyja występowaniu łupieżu.

Zbyt rzadkie kąpanie psa również może powodować wystąpienie łupieżu. Brud i łój utrudnia prawidłowe funkcjonowanie skóry. Właściciele psów o obfitej sierści powinni zwrócić uwagę czy łupież nie jest powodowany odparzaniem i brakiem wentylacji skóry, szczególnie latem.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 3.5 (4 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu