Opieka i wychowanie psa

28.07.2010
autor:  Marcin Kubalka
kategoria:  Opieka i wychowanie psa


Pies gryzie trawę – będzie padać

W przeciwieństwie do jaskółek, zachowanie psa nie pozwoli nam przewidzieć pogody. Spożywanie przez psa trawy podyktowane jest zazwyczaj jednym z dwóch powodów. Psu może odpowiadać słodki smak niektórych traw we wczesnej fazie rozwoju, lub też chce się uwolnić od czegoś zalegającego w żołądku, a spożycie trawy pobudza do wymiotów.

Karmienie psa surowym mięsem powoduje, że staje się on agresywny

Temperament psa i jego „ostrość” są uzależnione od charakteru i wychowania. Rodzaj spożywanego pokarmu ma na to niewielki wpływ. Faktem jest jednak, że dieta bogata w energię (niezależnie czy będzie ona pochodzić z mięsa czy z innego pokarmu) bez zapewnieniu psu odpowiedniej ilości ruchu może powodować jego nadaktywność. Zdecydowanie jednak nie można przypisywać jej pobudzania agresji.

Dużego psa można trzymać tylko w domu z ogrodem


Każdemu psu należy zapewnić warunki odpowiadające jego wymaganiom. Jeżeli pies wymaga dużej ilości ruchu lub uwagi, to bez zapewnienia ich nie będzie miał odpowiednich warunków niezależnie od kubatury mieszkania. Duży pies któremu poświęci się odpowiednio dużo uwagi i zapewni adekwatną do jego wymagań ilość ruchu nie będzie się męczył nawet w małym mieszkaniu. Trochę inaczej ma się sytuacja z typowymi psami owczarskimi (owczarek kaukaski, owczarek podhalański, owczarek środkowoazjatycki) które z racji przeznaczenia rasy potrzebują większej ilości przestrzeni.

Każda suka przynajmniej raz w życiu powinna mieć szczeniaki

Brak jest naukowych dowodów na to, że ciąża wpływa korzystnie na zdrowie suki. Udowodnione natomiast jest, że sterylizacja znacząco ogranicza ryzyko niektórych nowotworów oraz eliminuje ryzyko ropomacicza i ciąży urojonej.


//1 1 2 3 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu