Opieka i wychowanie kota

09.11.2010
autor:  Magdalena Zielony
kategoria:  Opieka i wychowanie kota

Koty organizując sobie przestrzeń życiową, zwaną też terytorium, dzielą je na odpowiednie strefy. Jedna przeznaczona jest do spania, inna do załatwiania potrzeb fizjologicznych, jeszcze inna do jedzenia. Wśród nich istnieje również strefa zabawy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że często jest to po prostu całe mieszkanie.

Dlaczego kot się bawi?

Ruch i aktywność są dla kota niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Wynika to z ich genealogicznej przeszłości. Kot jako drapieżnik musi umieć polować, skradać się, szybko biegać, aby nie mieć problemu ze złapaniem na wolności myszy czy ptaka. Dzięki zabawie kot pozbywa się stresów, a i właściciel może być spokojny o meble które nie zostaną zniszczone z nudów. Koty potrzebują stałej stymulacji. Dodatkowo zabawa pomaga też kotu utrzymać nienaganną figurę, o co bywa trudno przy zapracowanych właścicielach. Koty czerpią niesłychaną radość z ruchu, biegania, polowania. Nuda, mówiąc najprościej, może je zabić.

Zabawa w młodym wieku sprzyjają prawidłowej socjalizacji kociąt. Jest doskonałym sposobem poznawania świata, otoczenia. Spędzanie czasu z kotem sprzyja też zacieśnianiu więzi między mruczkiem, a właścicielem.


1 2 3 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 4.5 (2 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu