Opieka i wychowanie kota

22.11.2010
autor:  Agata Wieczorek
kategoria:  Opieka i wychowanie kota


Jak długo może potrwać taka napięta sytuacja?

Wszystko zależy od naszych pupili. A głównie od starszego zwierzaka, to on jest tutaj stroną która wyznacza granice wzajemnych stosunków. Z reguły taki stan rzeczy nie utrzymuje się zbyt długo. Już po kilku tygodniach można zauważyć poprawę w zachowaniu się kotów. Takie ocieplenie wzajemnych stosunków następuje stopniowo. Najlepiej widać je po sposobie w jaki koty zaczynają się bawić, a właściwie wcześniejsze syki i burczenia zamieniają się na zabawy. Zwierzęta coraz częściej zaczynają spędzać ze sobą czas. Jeśli zaobserwujemy, że nasi ulubieńcy śpią razem, a także myją sobie nawzajem sierść to śmiało możemy powiedzieć, że zaakceptowały się w stu procentach.

Czego nie wolno robić?

Przede wszystkim nie należy na siłę przekonywać starszego ulubieńca, o tym że nowy kiciuś jest miły i że warto byłoby się z nim zaprzyjaźnić. Właściciele często popełniają właśnie takie błędy próbując w ten sposób wpłynąć na wzajemne relacje zwierząt.

Niezwykle ważne jest także, abyśmy nie zaniedbywali starszego pupila, nie może się on czuć odtrącony. Należy mu w tym czasie poświęcać dużo uwagi. Takie zabiegi utwierdzą go w przekonaniu, że mały kociak nie zajął jego miejsca. Musimy być świadomi tego, że starsze zwierzę będzie najzwyczajniej w świecie zazdrosne o nowego przybysza.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu