Opieka i wychowanie kota

28.10.2010
autor:  Agata Wieczorek
kategoria:  Opieka i wychowanie kota

Poza płatnościami dotyczącymi kupna kota jest jeszcze wiele akcesoriów i sprzętów jakie musimy nabyć. Utrzymanie zwierzęcia nie kończy się bowiem na pełnej misce i czystej kuwecie i nie wolno o tym zapominać. Koszty jakie ponoszą właściciele czworonogów nie są małe, jednak przyjemność płynąca z posiadania kota bywa nieoceniona.

Niezbędne akcesoria i ich koszt

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego domu w którym mieszka kot jest kuweta. Istnieje niezliczona ilość rozmiarów kształtów i kolorów kociego WC. Oczywiście od tego jaka będzie przyszła toaleta naszego pupila uzależniony jest jej koszt. Rozpiętości cenowe są bardzo duże – wahają się w granicach od 20 zł do 200 zł. Oczywiście do najdroższych należą kuwety kryte.

Jeśli już posiadamy kuwetę to warto pomyśleć czym ją wypełnić. Wybór żwirków jest ogromny. Cenowo także prezentuje się to bardzo różnie. Jednak tutaj należy wziąć pod uwagę preferencję kota, to on musi zaakceptować dany piasek. Niektóre zwierzęta bywają niestety bardzo wybredne. Za worek piasku zapłacimy od 10 zł do 50 zł w przypadku worków 5 kilogramowych. Większe opakowania są oczywiście bardziej atrakcyjne cenowo i wydajniejsze.

Do szczęścia naszego kociaka potrzebujemy jeszcze paru rzeczy, a są to – drapak, legowisko, zabawki oraz akcesoria pielęgnacyjne. Jeśli chodzi o drapak to bardzo trudno mówić tu o konkretnych cenach. Jest tak ogromny wybór tych sprzętów, że na pewno każdy znajdzie coś dla swojego pupila i własnej kieszeni. Podobna sprawa jest z zabawkami czy legowiskiem. Należy jednak pamiętać, że droższe sprzęty z reguły dłużej się trzymają, a koty nie są w stanie ich szybko zniszczyć.

Aby właściwie dbać o swojego ulubieńca musimy zaopatrzyć się w sprzęty do pielęgnacji. Podstawowym wyposażeniem jest obcinaczka do pazurów. Zapłacimy za nią około 30 zł. W zależności od tego jakiego mamy pupila, takich grzebieni i szczotek potrzebujemy. Długa sierść jest bardziej kłopotliwa i wymaga większej ilości akcesoriów. Potrzebny sprzęt dla takiego zwierzaka może nas wynieść około 50 zł.

Oczywiście wszystkiego na raz nie musimy kupować. Można po kolei wzbogacać naszego pupila o kolejne sprzęty. Najistotniejsze rzeczy to kuweta, miski i drapak, jeśli chcemy oszczędzić nasze mieszkanie.


1 2 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu