Opieka i wychowanie kota

12.07.2011
autor:  Edyta Żyrek
kategoria:  Opieka i wychowanie kota


PFA

Pod patronatem Fédération Internationale Féline funkcjonuje Polish Feline Association (PFA). Klub został założony w Warszawie w 2005 roku. Za główny cel działań stawia sobie pomoc zorganizowanym hodowcom kotów, jednak członkami PFA mogą zostać także miłośnicy tych zwierząt. Prócz tradycyjnej działalności klubu, sprowadzającej się głównie do organizowania pokazów i wystawiania rodowodów, PFA organizuje chociażby czwartkowe spotkania przy herbacie, na których spotykają się nie tylko stali członkowie, ale także amatorzy kotów.

SKR

W 2005 roku powstało w Warszawie Stowarzyszenie Koty Rasowe, które trzy lata później stało się członkiem World Cat Federation. Jego działalność statutowa obejmuje między innymi organizowanie imprez felinologicznych, prowadzenie Polskiej Księgi Rodowodowej, ale także czuwanie nad przestrzeganiem przez hodowców kotów zasad etycznych. Szczególnie cennym elementem działalności SKR jest prowadzenie internetowej encyklopedii kotów, w wyczerpujący sposób opisującej 101 ras tych zwierząt.

Najbliższa wystawa: XXI i XXII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, 23-24.07.2011, Kazimierz Dolny

SHK

Stowarzyszenie Hodowców Kotów działa od 2009 roku w Dobrzejowicach, współpracując, podobnie zresztą jak SKR, z World Cat Federation. Doradztwo i pełne wsparcie dla hodowców wszystkich kotów jest jednym z głównych jego celów. Ponadto, SHK zajmuje się także szkoleniami sędziów oraz reprezentowaniem interesów polskiej felinologii na arenie międzynarodowej. SHK proponuje nowe spojrzenie na polską felinologię. Dlatego stawia przede wszystkim na organizację wystaw i pokazów. Ponadto, zapewnia swym członkom darmową reklamę zwierząt na swej stronie internetowej. Członkowie SHK rekrutują się  zarówno spośród hodowców, jak i miłośników kotów.

Najbliższa wystawa: III i IV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, 10-11.09.2011, Toruń

Idzie nowe

Działalność kocich organizacji, początkowo z pozoru niewiele się od siebie różniących, ulega współcześnie powolnej dywersyfikacji. Tradycyjna aktywność zostaje często wzbogacana o nowe, nierzadko oryginalne pomysły, pozwalające w sposób jeszcze bardziej efektywny zadbać o interesy hodowców kotów oraz ich podopiecznych. Zmianie ulega także sposób promocji poszczególnych organizacji. Dziś wykorzystywane są do niej szeroko między innymi portale społecznościowe (prym wiedzie Facebook) i specjalnie tworzone fora internetowe. Dzięki możliwościom, jakie dają nowe media, kocie organizacje stają się płaszczyzną wymiany opinii i doświadczeń nie tylko między profesjonalnymi hodowcami, ale także amatorami tych zwierząt.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (2 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu