Opieka i wychowanie kota

05.07.2011
autor:  Edyta Żyrek
kategoria:  Opieka i wychowanie kota

Wydawałoby się, że historie o kocie w butach przynależą wyłącznie do świata bajkowych opowieści. Nic bardziej mylnego. Tyle że dziś do popularnych już ubranek dla kotów dołączyły jeszcze kocie hamaki, samoczyszczące się kuwety a nawet perfumy. Rynek twórczo odpowiedział na potrzeby miłośników tych zwierząt.

Mistrzami kreatywności w wymyślaniu kocich gadżetów wciąż pozostają Francuzi. Projektowane przez nich serie zabawek, ubrań i akcesoriów mają urzekać nie tyle zwierzaki, ile przede wszystkim ich właścicieli. Dlatego też prócz funkcjonalności przedmiotów, spychanej w tym wypadku zdecydowanie na drugi plan, najistotniejszym elementem staje się estetyka wykonania i oryginalność. Mimo, że obie balansują nieraz na granicy kiczu i bezużyteczności.

Kocia moda

Propozycje zmieniają się oczywiście w zależności od pory roku i panujących trendów. Letnim hitem niewątpliwie jest czapeczka z daszkiem, dostępna w różnych kolorach i czterech rozmiarach. Ciągle popularne są także kombinezony, które producenci reklamują jako odpowiednie zarówno dla kotów, jak i dla psów. Bez względu na płeć. Do tak skomponowanego zestawu ważnym dodatkiem staje się zgodna z najnowszymi trendami biżuteria. Wciąż w cenie pozostają obroże z włoskiej skóry z naklejonymi brylancikami. Oczywiście, z obowiązkową zawieszką w oryginalnym kształcie. Całości wizerunku dopełniają specjalnie dla kotów produkowane perfumy z serii „Oh my cat”, których producenci zapewniają o ich wyjątkowo pozytywnym wpływie na sierść zwierzaka oraz na jego dobre samopoczucie.

Kocia wygoda

Projektanci stworzyli już komplet kocich mebelków, w swym kształcie nieodbiegających znacząco od mebli właścicieli. Wielokrotnie zdarza się wręcz, że są ich identycznym, choć pomniejszonym, odwzorowaniem. Pojawiają się więc mini sofy, przenośne schody, pozwalające zwierzęciu sprawnie zejść z łóżka, czy hamaki. Dla bardziej wymagających zwierzaków (a może właścicieli), producenci przygotowali nawet kocie Spa. Także i tradycyjne kuwety powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują kuwety samoczyszczące, które – w zależności od zastosowanego mechanizmu – znacząco różnią się też ceną. Od najprostszych – z wmontowaną baterią, która oddziela nieczystości, segregując je do specjalnego pojemnika – po bardziej skomplikowane, z podłączoną wodą do spłukiwania i systemem eliminowania zapachów.

Kocia zabawa

Jeszcze niedawno oferowane na polskim rynku zabawki ograniczały się do piłeczek i pluszowych myszek. Jednak i w tej dziedzinie inwencja twórców znacząco udoskonaliła tradycyjne gadżety. Dziś producenci chętnie stawiają na interaktywność tego typu produktów, dlatego zainteresowaniem cieszą się zabawki typu Smart Cat, promowane jako mające poprawić refleks i zwinność zwierzaka. Popularne są także sprężynowe wędki i różnego rodzaju szeleszczące tunele, w których kot może jednocześnie bawić się i odpoczywać.

 … i co jeszcze?

Producenci kocich gadżetów prześcigają się w pomysłach, by sprostać rosnącym ciągle wymaganiom rynku. Trzeba jednak pamiętać, że zastąpienie tradycyjnego kłębka nici zmechanizowanym zestawem  myszy bywa kosztowne. Dlatego, by pozostać konkurencyjnymi, kocie akcesoria kuszą przede wszystkim niecodziennymi kształtami i coraz bardziej wyszukanym zestawem oferowanych funkcji.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu