Opieka i wychowanie kota

18.11.2010
autor:  Agata Wieczorek
kategoria:  Opieka i wychowanie kota

Z reguły właściciele kotów mają tylko jednego osobnika w domu. Jest to często podyktowane brakiem czasu lub nakładów finansowych. Często wynika również z małego metrażu mieszkania. Jeśli mamy jednego kota nie powinniśmy zapominać, aby spędzać z nim dostateczną ilość czasu. Czasami rozwiązaniem może okazać się przyjęcie pod swój dach drugiego kociaka.

Zabawa

Najważniejsze jest, aby nasz kot nie czuł się osamotniony i mógł spędzać z nami określoną ilość czasu. Zaowocuje to nawiązaniem silnej więzi. Koty wbrew pozorom bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. Reagują na ich głos i potrafią się cieszyć, gdy ten przychodzi do domu.

Czas spędzany razem z pupilem można przeznaczyć na pielęgnację sierści lub wspólne zabawy. Ważne jest bowiem, aby kot miał wystarczającą ilość ruchu.

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór zabawek dla kotów. Różnią się one kształtem, wielkością i przeznaczeniem. Mogą to być piszczące piłeczki, myszki czy wędki. Niezbędnym elementem pomagającym w dostarczeniu pupilowi odpowiedniej ilości bodźców jest drapak. W przypadku tego sprzętu także możemy wybierać i przebierać w wielkościach, kształtach i kolorach.

Wśród akcesoriów dla kotów mamy szeroki wybór zabawek, które nie tylko sprawią, że nasz zwierzak będzie bardziej aktywny, ale przede wszystkim uchronią go od nudy.

Nuda

Jeśli zostawimy kota samemu sobie i nie będziemy mu poświęcać dostatecznie dużo uwagi nasz pupil z pewnością większość czasu poświęci na sen.

Może się również zdarzyć tak, że twój ukochany mruczuś z nudów zacznie niszczyć przedmioty. Drapanie mebli, niszczenie ścian to tylko niektóre z pomysłów na jakie może wpaść kot podczas twojej nieobecności. Tego typu zachowania są wyrazem nudy i chęci rozładowania nadmiaru energii. Twój podopieczny może chcieć także w ten sposób zwrócić na siebie twoją uwagę. Chce ci pokazać, że potrzebuje kontaktu z tobą.

Tak nie powinno być, nie po to zdecydowaliśmy się na zwierzę, aby nie mieć dla niego czasu. Pamiętaj, że to nie kot wprosił się pod twój dach, ale to ty zdecydowałeś się na niego. Musisz ponieść teraz tego konsekwencje. Dlatego poświęcaj swojemu pupilowi czas, baw się z nim, a unikniesz dzięki temu wielu nieprzyjemnych sytuacji, podczas których możesz zacząć żałować, że zdecydowałeś się na posiadanie czworonoga.


1 2 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 3.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu