Choroby kotów

03.08.2010
autor:  Agata Wieczorek
kategoria:  Choroby kotów


Wszystkie zdarzenia są ważne!

Jeśli potwierdzą się twoje obawy i rzeczywiście kotu coś dolega to musisz się zastanowić co mogło być przyczyną jego stanu. Przypomnij sobie czy ostatnio nie spadł z mebli, płotu czy drzewa. Może zabierałeś go na jakąś wycieczkę poza dom, na przykład na działkę. A może w domu pojawił się drugi zwierzak lub kupiłeś jakieś nowe rośliny.

Na funkcjonowanie kota i jego zdrowie może wpływać cała masa czynników – zaczynając od zmiany miejsca kuwety, a na przeprowadzce kończąc. Zwierzęta tak samo jak ludzie podchodzą emocjonalnie do wszystkich sytuacji, które mają miejsce w ich otoczeniu.

Zachowania naszych czworonogów odbiegające od codziennej znanej nam rutyny często są wynikiem stresu. Nie należy tego bagatelizować. Jeśli już wiemy, że będziemy planować wyjazd, przeprowadzkę czy remont to postarajmy się, aby ta sytuacja jak najmniej odbiła się na zdrowiu zwierzaka.

Mów o wszystkim co cię niepokoi

Gdy chcesz odwiedzić gabinet weterynaryjny w celu przekonania się czy rzeczywiście dobrze odczytałeś sygnały swojego kota i chcesz potwierdzić swoje obawy – dobrze się do tego przygotuj. Na miejscu przeważnie zdarza się o czymś zapomnieć, dlatego wszelkie spostrzeżenia dobrze jest spisać na kartce. Jeśli masz jakieś nurtujące pytania także powinieneś je zapisać. Lekarz nie zawsze musi pytać o wszelkie szczegóły, natomiast pełen wachlarz informacji przedstawionych przez ciebie będzie mu na pewno pomocny w postawieniu właściwej diagnozy.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu