Choroby kotów

29.10.2010
autor:  Agata Wieczorek
kategoria:  Choroby kotów


Leczenie

Już po pierwszym ataku konieczna jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym Ustalenie przyczyny padaczki jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Przede wszystkim należy wykluczyć choroby, które wywołują objawy podobne do padaczkowych.

Seryjne ataki są stanem zagrożenia życia kota. Musisz być tego świadomy, dlatego nie zwlekaj z wizytą. Leczenie musi być jak najszybciej rozpoczęte, najprawdopodobniej podawanie leków będzie konieczne do końca życia naszego pupila.

Warto zacząć prowadzić kalendarz ataków, zapisywać datę i czas ich trwania. Jest to bardzo przydatna metoda w stwierdzeniu skuteczności podjętego leczenia. Jeśli to możliwe dobrze jest nagrywać ataki naszego podopiecznego. Należy je pokazać lekarzowi, bardzo mu to ułatwi postawienie diagnozy i rozpoczęcie właściwego leczenia.

Jeśli masz kota, który cierpi na padaczkę musisz pozostawać w stałym kontakcie ze swoim weterynarzem. Nie wolno ci zapominać o podawaniu leków i zaleceniach lekarza. Pamiętaj o okresowych badaniach i wizytach kontrolnych.

Dieta

Większość zwierząt, które długotrwale przyjmują leki przeciwpadaczkowe, staje się otyła. Trzeba uważnie kontrolować masę ciała , a w razie potrzeby wprowadza się program odchudzający. Czasami lekarz może zalecić stosowanie odpowiedniej diety zawierającej zwiększone stężenie soli. Są to zazwyczaj karmy z indeksem S/D. Posiadające większą zawartość chlorków w porównaniu do innych diet.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 3.0 (4 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu