Ryby akwariowe

28.10.2010
autor:  Łukasz Kiepas
kategoria:  Ryby akwariowe


Odmiany

W ciągłej sprzedaży znajduje się kilka odmian kolorystycznych gurami. Najpopularniejsze z nich to gurami złote. Ponadto często spotykamy gurami mozaikowe. Charakteryzuje się ono szarym ubarwieniem, na którym występują nieregularne, ciemniejsze plamy. Gurami dwuplame posiada ten sam odcień i tylko dwie plamy na każdym boku. Pierwsza w połowie długości, a druga tuż przed ogonem.

Rzadziej można spotkać gurami czekoladowe. Jest to niezwykle ciekawa ryba, dorastająca do kilku centymetrów długości. Jej ciało ma kolor czekoladowy i może być usiane ciemnymi pręgami.

Warunki hodowlane

Gurami powinniśmy hodować w dużych akwariach, najlepiej ponad 200 l. Dobrze jest obsadzić większą część zbiornika roślinami, w których każdy osobnik znajdzie schronienie. Nadają się w tym celu szczególnie walisnerie. Jeśli nie posiadamy w akwarium bardzo wymagających roślin to możemy zakupić pistję rozetkową. Jest to roślina pływająca na powierzchni wody. Pośród jej wiszących luźno korzeni ryby te będą czuć się doskonale.

Woda powinna być ciepła, lekko kwaśna, miękka do średnio twardej. Gurami chętnie przyjmują pokarm płatkowany, powinniśmy jednak pamiętać o jego wcześniejszym rozdrobnieniu. Ponadto chętnie akceptują pokarm żywy i rozmrożony.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu