Akwarium

08.06.2010
autor:  Marcin Kubalka
kategoria:  Akwarium

Nadchodzi długo oczekiwana przez nas chwila. Skompletowaliśmy już cały potrzebny osprzęt, kupiliśmy akwarium, wybraliśmy obsadę. Jedyne co pozostało nam do wykonania, to stworzenie jednej całości pod postacią wymarzonego zbiornika.

Postępując planowo i stosując się do kilku zasad unikniemy potknięć na akwarystycznej „ostatniej prostej” i zaoszczędzimy sobie nerwów oraz zbędnej pracy.

Krok pierwszy – szafka pod akwarium. Przygotowania rozpoczynamy od ustawienia szafki na której stać będzie akwarium. Akwarium powinniśmy urządzać w miejscu oddalonym od drzwi i telewizora. Nie powinny na nie padać bezpośrednio promienie słoneczne. Jeżeli zbiornik będzie miał znaczny litraż, istotne jest aby stał przy ścianie nośnej budynku. Szafka powinna być dostatecznie wytrzymała i odpowiednio wypoziomowana. Na blacie szafki kładziemy styropian, karimatę, grubą wykładzinę podłogową lub specjalną matę pod akwarium. Ich zadaniem jest zniwelowanie drobnych nierówności i równomierne przeniesienie naprężeń dna na blat szafki.

Krok drugizbiornik. Na tak przygotowaną powierzchnię kładziemy akwarium. Sprawdzamy jego wypoziomowanie. Przed przystąpieniem do następnych czynności musimy sprawdzić szczelność – zbiornik napełniamy wodą do pełna i kontrolujemy spoiny pod kątem ewentualnych wycieków. Jeżeli próba wypadła pomyślnie, wodę spuszczamy a sam zbiornik myjemy ciepłą wodą i gąbką. Do mycia nie używamy żadnych detergentów. Jeżeli zbiornik poprzednio był używany, powinniśmy go zdezynfekować. Użyć do tego można roztworu chlorowego wybielacza. Po dezynfekcji akwarium kilkakrotnie płuczemy, a do ostatniego płukania dodajemy akwarystyczny neutralizator chloru.


1 2 3 //1
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 4.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu