Akwarium

19.10.2010
autor:  Łukasz Kiepas
kategoria:  Akwarium, Ryby akwariowe


Bezkręgowce

Dobrze jest, gdy obsada naszego zbiornika wzbogacona jest w słodkowodne małże. Zasiedlają one dno zbiornika i nie są dla nas widoczne ale spełniają bardzo ważną funkcję. Filtrują wodę i oczyszczają ją z zalegających substancji organicznych. Niestety nie są zwierzętami łatwo dostępnymi na naszym rynku zoologicznym

Gady

Żółwie wodno-lądowe mogą być ciekawym uzupełnieniem dużych oczek wodnych. Są one wszystkożerne i źle żywione z pewnością będą podjadać nam wodną roślinność a także polować na mniejsze rybki. Ponadto teren wokół oczka musi być bardzo dobrze zabezpieczony, tak aby nasze żółwie nie mogły nam uciec. Dobrze jest umieścić w wodzie duży konar, częściowo wystający ponad taflę wody. Żółwie chętnie korzystają z takich miejsc do wygrzewania się w ciepłe dni.

Uwagi końcowe

O obsadzie zbiornika wodnego powinniśmy myśleć jeszcze przed zaprojektowaniem samego oczka wodnego. Karpie koi czy amury nie nadają się do małych jeziorek i powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza przed ich zakupem. Warto jest zdobyć jak największą ilość informacji o wymarzonych rybkach, tak aby utrzymać je w zdrowiu przez długie lata. Szczęśliwe ryby z pewnością odwdzięczą się za dobrą opiekę pięknym wyglądem i ufnością. Największym szczęściem niejednego hodowcy jest możliwość karmienia swoich wodnych pupili z ręki.


//1 1 2
zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny
Zobacz również
Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu